O firmě

WinFAS podpořil Zdravotního klauna

Kdo nebo co je Zdravotní klaun?

Je to dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností, která od roku 2001 dětským i geriatrickým pacientům pomáhá procházet procesem léčby s úsměvem. V České republice působí 86 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 2 hospice.

Co dělá?

Rozdává radost a smích nemocným dětem, osamoceným seniorům, ale i zdravotnickému personálu a blízkým lidem v jejich okolí.

Proč?

Pobyt v nemocnici jistě není pro nikoho příjemný, což platí dvojnásob u nejmenších pacientů. Strach z neznámého, cizí prostředí, bolest a osamění mají velký vliv na psychiku a celkovou pohodu malých pacientů. Někteří rodiče navíc nemohou z různých důvodů své děti v nemocnici doprovázet. Profesionální Zdravotní klauni vyzbrojeni přirozenou empatií, hudebním nadáním a nevšedními improvizačními schopnostmi proto vyrážejí na svoji misi do nemocnic rozveselit, pobavit a potěšit malé i velké.

Profesionální Zdravotní klauni přizpůsobují situaci potřebám jednotlivců. Každá návštěva Zdravotního klauna vychází z přítomného okamžiku. Vše je založeno na  improvizaci, empatii a okamžiku “tady a teď”. Každé setkání je nové, unikátní, neopakovatelné.

Profesionální Zdravotní klauni umí přesně pracovat s náladou, věkem a potřebami jedince. Vědí, kdo si chce hrát, kdo má chuť si povídat, kdo chce poslouchat písničky, nebo si společně s klauny zazpívat. Být Zdravotním klaunem je bez nadsázky tou největší životní rolí, za kterou se sice nedostávají zlaté sošky, ale úsměvy těch, kterým zrovna nemusí být do smíchu. A to je jednoznačně tím největším oceněním ze všech.

Doufáme, že naším darem vykouzlíme více úsměvů na tvářích těch, co to potřebují nejvíce. Jak říká náš jednatel Josef Niesner „Smích prý také léčí, tak snad vykouzlíme více úsměvů na tvářích těch, co to potřebují nejvíce.“

 

Reference a případové studie
Nahoru