Moduly pro obchodníky
Pro obchodníky

E-shopy

Pro ty z vás, kteří používáte internetový obchod nebo webový katalog je vhodná agenda „E-shopy“. WinFAS za účelem její správy nabízí nástroj – tzv. „konektor pro e-shopy“ zajišťující oboustrannou komunikaci mezi oběma systémy.

Konektor pro e-shop funguje pro zákazníky, kteří chtějí mít svůj internetový obchod propojený s IS WinFAS, automaticky denně aktualizovat data na webu dle změn ve WinFASu a zpětně reagovat a zpracovávat objednávky z e-shopu.

  Schéma E-shopu NEW

 

Oboustranná komunikace mezi systémy je založena na univerzálním formátu XML a jasně definované struktuře zpráv. Propojení s IS WinFAS může provést libovolný dodavatel e-shopu. Stačí mu k tomu pouze naše technická dokumentace s vyspecifikovanými parametry, kterou dodáváme na vyžádání. Naopak nám postačí dodání url připojení a ftp připojení.

 

Konektor pro e-shopy je koncipován jako obecný variabilní nástroj s rozsáhlou nabídkou možností konfigurace a nastavení tak, aby byl využitelný pro e-shopy a webové katalogy z různých oborů, zaměření a velikostí podniků.

Významem konektoru je možnost udržet si svoji obchodní logiku a procesy uvnitř systému WinFAS a na e-shop pouze exportovat potřebné výsledky.

Mezi parametry a údaje, které lze udržet uvnitř systému a přenášet na e-shop patří např.:

  • položky (produkty) a jejich údaje (popisy zboží, charakteristiky, parametry, hmotnost, měrné jednotky, rozměry, objemy, atd.)
  • libovolný počet názvů produktů (např. hlavní názvy, titulky, menu, cizí názvy, atd.)
  • kategorie zboží – lze vytvořit ve WinFASu a odtud spravovat (přidávat, mazat, měnit obsah,...), můžeme jich založit více v různých strukturách (pro jiné typy klientů jiné kategorie zboží)
  • přílohy – lze spravovat různé typy příloh – obrázky, návody, energetické štítky, postupy sestavení,...
  • čárové kódy (různé druhy, množství)
  • cenová politika (ceny, cenové hladiny, výhodné ceny, slevy, akční zboží, doprodeje,...)
  • dodavatelé a odběratelé – možnost spravování i výrobce zboží a přenosu na e-shop
  • související produkty – variantnost položek (produktů), různá příslušenství nebo doplňkové zboží
  • možnost určit si množství (stav skladu) produktu
  • a jiné speciální možnosti

Cíl je tedy ponechat veškerou obchodní politiku ve WinFAS, nepřevádět ji na e-shop a co nejméně ji spravovat v redakčním systému dodavatele e-shopu – tedy současně na dvou místech.

Existuje několik různých kontrolních sestav pro exportovaná data na e-shopu a případné porovnání mezi e-shopem a WinFASem.

Konektor obsahuje navíc i systém logování, který je možné si uživatelsky vydefinovat a nastavit. Určíte si, jaké typy logů chcete či nechcete zobrazovat (výsledky aktualizací, spouštění aktualizace, chyby, zpracování objednávek, atd.).

 

Reference a případové studie
Nahoru